• (0)

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

Bu sözleşme; 6502 sayılı kanuna istinaden, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 27.11.2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınladığı yönetmeliğine dayanılarak yapılmaktadır.Sözleşme Ön ve Özet Koşulları

1- Her türlü soru ve sorununuz için vakit kaybetmeden site@kuzeyhome.com mail adresine yazmadığınız takdirde mağduriyet yaşayabilirsiniz. İletişim kanalı olarak daima ve sadece yazılı (e-mail) iletişimi kabul ediyoruz.


2- Satıcı, size satın aldığınız ürünü en geç 25 iş günü içinde tedarik edip/üretimini sağlayıp teslim etmekle yükümlüdür. Bu süre aştığı gün, koşulsuz olarak ücretin iade süreci başlar. (Aşağıda bulunan "Geciken Satışlar" bölümüne de dikkat ediniz)


3- Sitede yer alan ürünlerin büyük çoğunluğu depomuzda mevcuttur. Ancak depoda hazırda bulunmayan ürünlerin de satışının yapıldığını, satışı yapılan her ürünün aynı gün fabrikaya siparişinin verildiğinin bilinmesi önemlidir.


4- İade Hakkı; Ürünün açıkça ve yoruma yer bırakmayacak şekilde ayıplı olarak teslim edilmesi, hatalı ürün teslim edilmesi ve teknik personel tarafından yerinde müdahale ile düzeltilmesi mümkün olmayan arıza ve eksiğe sahip ürün teslim edilmesi durumunda ve bu durumun 24 saat içinde tespit edilip; fotoğraflanarak mail yolu ile bildirilmesi durumunda mümkündür. Bu amaçla kullanacağınız mail adresi şudur: site@kuzeyhome.com. Tüm bu koşullar sağlamış ve fotoğrafları göndermiş iseniz. Sitede alt kısımda bulunan İade linkindeki formu doldurarak süreci başlatabilirsiniz.


5- Değişim Hakkı; Kullanıcı hatası olmaksızın 15 gün içinde birden çok servis ihtiyacı çıkarmış her ürün, stoklarımızda aynısı varsa aynen, yoksa en yakın muadili ile değiştirilir. Bire bir değişim mümkün olmayabilir.


6- Cayma Hakkı; Ürünü talep ettiğiniz adreste teslim aldığınız an sona erer. Ayrıca yönetmelik gereği, montajı olan ürünler, zevkinize göre özel tasarlanmış ürünler, demontaj sırasında göreceği hasar ve yeniden değerlendirileme özelliği ortadan kalkan ürünlerde cayma talep edilemez. Ayrıca nakliye gerçekleşmiş ise ALICI nakliye bedelini hemen o an, aynen ve nakden ödeyeceğini kabul eder.


7- “Nakliye - Kargo ve Teslimat Koşulları Sözleşmesi” Bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

 


Taraflar

Satıcı

Mağaza URL'si: [store_url]
Mağaza adı: [store_name]
Mağaza sahibi: [store_owner]
Mağaza adresi: [store_address]
IP adresi: [ıp_address]
Ekleme tarihi: [date_added]

 

Alıcı

Müşteri tam adı: [customer_fullname]
Müşteri e-posta: [customer_email]
Müşteri telefon: [customer_telephone]
Ödeme şirketi: [payment_company]
Ödeme adresi: [payment_address]
Ödeme tam adresi: [payment_full]
Ödeme yöntemi: [payment_method]
Ürünler ve Toplamlar: [ürünler]
Sipariş kimliği: [order_id]

 

Konu

İşbu sözleşmenin konusu, www.kuzeyhome.com / tr sitesi üzerinden SATICI nın, ALICI ya satışını yaptığı, yukarıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

ALICI, bu sözleşme ile satışa konu mal / hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal / hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma" hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal / hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

 

 

Genel Bilgilendirme ve Zorunluluklar

 

  • Teknik / Bilişim sorunları:

SATICI, İnternet Sitesi’nin veya mobil uygulamanın ve diğer veriler ile programların kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. SATICI, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, telekomünikasyon hatlarında meydana gelen arızalar, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususlarında herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

  • Site Üzerinde, Mobil Uygulamalarda, Sosyal Medyada ve Pazar Yerlerinde Yapılacak Her Tür Değişiklik:

SATICI, İnternet Sitesi ve/veya Mobil Uygulama’da mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile İnternet Sitesi ve/veya Mobil Uygulama’da sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler İnternet Sitesi’nde ve/veya Mobil Uygulama’da yayın tarihinde yürürlüğe girer. Şirket, ALICI’ya İnternet Sitesi’ne ve/veya Mobil Uygulama’ya her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir. Bu koşullar link verilen diğer internet sayfaları için de geçerlidir.


  • Linkler:

İnternet Sitesi ve Mobil Uygulama SATICI’nın kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. SATICI, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.


  • Telif Hakları:

SATICI, İnternet Sitesi ve Mobil Uygulama’nın genel görünüm ve tasarımı ile İnternet Sitesi ile Mobil Uygulama’daki tüm bilgi, resim, her türlü marka, İnternet Sitesi alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve Materyaller yasal koruma altındadır. İnternet Sitesi ve/veya Mobil Uygulama’da bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz veya dağıtılamaz. İnternet Sitesi ve/veya Mobil Uygulama’nın bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesi veya mobil uygulamada izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine herhangi bir durumun tespiti halinde, SATICI’nın hukuki ve cezai sorumluluğa ilişkin ve burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

 

  • Ürün Bedelinin Satıcıya Ulaşma Sorunları:

Ürünün(lerin) tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının, banka kartının, debit kartının ve İnternet Sitesi’nde ve Mobil Uygulama’da sunulan diğer ödeme sistemlerinin ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş ise ilgili ürünü 3(üç) gün içinde SATICI'ya iade etmesi zorunludur. Aksi halde ALICI kendisine de her türlü yasal işlemin yapılacağını kabul ve taahhüt eder

 

  • Gerçekleşemeyen Satışlar:

ALICI tarafından satın alınmış ürün ya da hizmetin SATICI’nın hizmet aldığı tedarikçi firma stoklarında olmaması ve eşit kalitede ve fiyatta muadil ürünün de bulunmaması halinde, SATICI’nın ALICI’nın ödemiş olduğu bedeli iade etme hakkı saklıdır.

 

  • Geciken Satışlar:

SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, afet, terör, kaza, pandemi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu duruma haiz günler 1. Maddede bildirilen 25 iş gününe eklenir. Bu eklenecek süre de 25 iş gününü aşamaz.

 

  • Sehven Durumlar:

Ürün fiyatlarının açık bir hata olduğu ortalama bir kişi tarafından anlaşılacak seviyede piyasa fiyatının çok altında yazılması durumunda, işbu hatalı fiyata göre verilen tüm siparişlerin SATICI tarafından iptal edilme hakkı vardır. ALICI böylesi bir durumda açık bir hata olması nedeniyle hiçbir hak ve talepte bulunmayacağını kabul ve beyan eder.

 

  • Teslim Alınmayan Ürün:

Sözleşme konusu ürün, ALICI dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.


  • Teslimat Garantisi:

SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri veya kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. (atıf: madde3)Özel Bölüm: (Çek - Puan - Kupon)ÇEK (Birinden Size)

Çek site veya mağazada alışveriş yapabilmeniz için bir kişi veya kurum tarafından bedeli ödenerek satın alınmış ve aynen satın alındığı bedel kadar alışverişlerinizde indirim sağlayan bir jest opsiyonudur. Kullanım koşulları aşağıdaki kurallara bağlıdır.

Çek kıymeti; TL para cinsindendir ve geçerliliği boyunca TL para cinsinden hesaplanır.

Çek kıymeti ürün alımı içindir, aynidir. Çek nakde çevrilemediği gibi, nakdi olarak herhangi bir kısmı talep edilemez.

Geçerlilik süresi satın alma tarihinden itibaren 5 yıldır. Bu süre içinde herhangi bir dönemde yeniden değerleme talep edilemez.

Çek hamiline aittir. Bu sebeple koda sahip herkes çeki kullanabilir. Bu, çek sahibinin çeki bir başkasına devir edebileceği anlamına gelir.

Çek kodunun gizliliğini korumak çek sahibine aittir.

Çek kodu, görseli, kullanım detayları ve hediye notu; Çeki hediye edenin satın alma sırasında bildirdiği telefon numarasına yazılı olarak gönderilir.

Çek, internet sitemizde veya mağaza alışverişinde kullanılabilir.


PUAN (Kendi Kazanımınız)

İnternet sitesinden alışveriş yaptıkça puan kazanırsınız. Mağazadan yapacağınız alışveriş puan olarak hesabınıza eklenmez ancak, mevcut puanınız mağazada kullanılabilir. Kazanacağınız 1 puan; 1 Türk lirasına denk olup, satın aldığınız her ürün bedelinin yaklaşık %1’ i kadardır.

Kullanım koşulları aşağıdaki kurallara bağlıdır.

Puan kıymeti; TL para cinsindendir ve geçerliliği boyunca TL para cinsinden hesaplanır.

Puan kıymeti ürün alımı içindir, aynidir. Puan nakde çevrilemediği gibi, nakdi olarak herhangi bir kısmı talep edilemez.

Geçerlilik süresi kazanıldığı tarikten itibaren 3 yıldır. Bu süre içinde herhangi bir dönemde yeniden değerleme talep edilemez.

Puan hesap sahibine aittir, devir edilemez. Başka bir hesaba ait puanla birleştirilemez Puanın mağaza alışverişinde kullanılması ancak internet sitesi hesap sahibinin, kimlik ibrazı ile mümkündür.


KUPON (Mağazadan Size)

Mağaza, herhangi bir promosyon, tanıtım, reklam, müşteri memnuniyeti, iade karşılığı bedel olarak veya bir sosyal sorumluluk olarak; üyesine ya da üye olmayan kişilere, belirli bir bedele yahut belirli bir orana sahip indirim hakkı tanımasıdır.

Kupon, tek kullanımlıktır.

Mağaza ya da internet alışverişinde geçerlidir.

Kupon kıymeti; TL para cinsindendir ve geçerliliği boyunca TL para cinsinden hesaplanır.

Kupon kıymeti ürün alımı içindir, aynidir. Puan nakde çevrilemediği gibi, nakdi olarak herhangi bir kısmı talep edilemez.

Geçerlilik süresi kazanıldığı tarikten itibaren 1 yıldır. Bu süre içinde herhangi bir dönemde yeniden değerleme talep edilemez.

Kupon hesap sahibine aittir, devir edilemez. Başka bir kişiye ait puanla birleştirilemez.

Kuponun mağazada kullanılması ancak internet sitesine üye olduğunun ispatlanması ve kupon koduna neye istinaden sahip olduğunun açıklanması ile mümkündür.


Temerrüd ve Hukuki Sonuçları

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI'dan talep edebilir ve her koşulda ALICI'nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI'nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

 

Yetkili Mahkeme

Tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları İl ve İlçe Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilir. Bu değerin üzerindeki ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

  

İşbu sözleşme taraflar arasında [date_added] tarihinde akdedilmiştir. "Müşteri" gerek sipariş verilmeden önce internet sitesinde, gerekse de sipariş verildikten sonra, iş bu sözleşmeyi okuduğunu, içerdiği tüm bilgi ve koşulları kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.